התקנה ותיקון מרזבים

התקנת מרזבים
התקנת מרזבים היא חלק חשוב בכל תהליך של הקמת מבנה חדש או שיפוץ מקיף של מבנה קיים. מרזב שאינו תקין, או שאינו מתוחזק כהלכה, יכול לגרום לנזק גדול יותר מהתקנת המרזב עצמו, למשל בגרימת נזק לגג ולפנים המבנה. התקנת מרזב תתבצע על ידי איש גגות המוסמך לבצע עבודה כזו, ניתן לבחור את סוג החומר ואת הגוון לפי בחירה.

תפקיד המרזב
תפקידו של המרזב הינו לפנות עודפי מים שמצטברים על גג המבנה או בחלקים עליונים או חיצוניים אחרים שלו, לפני שהם גורמים לנזק או לעומס מוגזם על המבנה. על פי רוב, משמשים מרזבים לפינוי מי גשם עודפים אולם לעיתים הפינוי יהיה של מים ששימשו לשטיפה ולניקוי.

מעת לעת, כדאי לוודא שפינוי המים במרזב מתבצע כהלכה. בין אם מדובר במרזב חדש ובין אם מדובר במרזב וותיק, יש צורך להזרים לתוכו מים ולוודא שהם זורמים כהלכה. במידה ולא, ייתכן ונצטרך לשקול תיקון המרזב הקיים או החלפתו במרזב חדש.

איתור תקלה ותיקון מרזבים
המרזב בבית קשור למערכת האינסטלציה שלנו והוא אמור לגרום לכל המים ושאר הנוזלים בבית ובגג להתנקז אל הביוב, או לזרום למטה. כאשר ישנה תקלה במערכת זו, יש לפנות למתקן מרזבים מקצועי.

מרזבים – סימנים מקדימים לאיתור תקלות
אחד הסימנים המקדימים לכך שישנה בעיה במרזב הוא נזילה מן התקרה אל פנים הבית. כאשר ישנה תקלה של חור או סתימה, המים שאמורים להיאגר במרזב ולהגיע אל מערכת הביוב נתקעים ונוזלים אל תוך הבית. מרזבים לא קשים לתיקון, ובמרבית המקרים עדיף לתקן מרזבים מאשר להחליפם בחדש. בנוסף, אם עבר זמן רב מאז התקנת המרזב ואתם מתקרבים לתקופת חורף, יכול להיות שכדאי לעשות בדיקה ולראות האם המרזב תקין, שכן התפתחות חלודה יכולה לחורר את המרזב, וכמו כן גם זווית שיפוע לא מתאימה תפגע בתקינות המרזב.

תיקון מרזב
תיקון מרזבים יכול להיות מסובך ואף מסוכן עבור מי שאינו מבין בתחום, לכן, בעת איתור תקלה מומלץ לקרוא לבעל מקצוע שיבדוק את המרזב ויבצע את התיקון הדרוש. התיקון במקרים קטנים יתבצע בעזרת חומרים אשר יסתמו את החור ממנו קיימת נזילה, ובמקרים חמורים יותר, כמו מרזבים עם חלודה רבה, מומלץ להתקין מרזב חדש. כאשר מדובר על בעיה בשיפוע, ניתן לפתור אותה באמצעות הוספה של צינור ניקוז.

ניתן לראות כי איתור תקלות ותיקון מרזבים אינו עסק פשוט כיוון שמדובר בנקודה בעייתית שנמצאת על הגג ולכן קשה להגיע אליה ולהבין את התקלה באופן עצמאי. כל שנותר לעשות הוא לאתר את התקלה במיידי ולפנות לבעל מקצוע. מומלץ לעשות זאת לפני תקופה החורף, כיוון שגשמים יאטו את התהליך ויצרו נזילות רבות בתוך הבית.

צריכים עזרה? צרו קשר עוד היום להצעת מחיר!